• 2.jpg
  Вітаємо на сайті Краснопільської селищної ради
 • 3.jpg
  Для діалогу з місцевою владою скористайтесь функцією "Зворотній зв’язок"
 • 4.jpg
  Зробимо разом наше селище сучасним і затишним
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg

Краснопільська селищна рада » Статті, інтерв’ю » Іван ХОМІЧОВ: "Наші плани реальні і посильні!"

Іван ХОМІЧОВ: "Наші плани реальні і посильні!"

 

У мешканців нашої територіальної громади накопичилось багато запитань, відтак є нагальна потреба в спілкуванні в режимі «запитання-відповідь» з Краснопільським селищним головою Іваном Петровичем Хомічовим.  


Це дійсно так, у круговерті вирішення питань та повсякденних турботах десь не вистачає часу для такого діалогу, проте, щодня спілкуюсь з краснопільчанами як у телефонному режимі так і при особистих зустрічах.  З самого початку  хочу сказати, що у Краснопільській селищній раді немає закритої інформації. Ми створили свій офіційний сайт, де розміщуємо інформацію як  про роботу селищної ради, так і нормативні документи, що приймаються в процесі роботи.  Впроваджуємо таку форму обговорення питань, що турбують жителів - це громадські слухання. Якщо у когось із жителів є питання, що викликають неоднозначну реакцію і потребують обговорення, вносьте свої пропозиції ми обов’язково на  них відреагуємо.


А тепер щодо роботи. Плани наші були реальні і посильні, також реальними були наші можливості їх виконати, адже під кожний захід було передбачено фінансування. Ми не будували захмарних ілюзій. Тому зробили перелік пріоритетних заходів які потребували першочергового втручання. Хочу сказати, можливо хто і не знає, що на нашому повному утриманні знаходяться три дитячих заклади та два навчально-виховних комплекси це - ДНЗ «Малятко», «Дзвіночок» «Колосок», Михайлівський НВК та Краснопільський НВК «Лісова казка». На утримання яких ми використовуємо в рік в межах 3888,4 тис грн., що становить 78.4% від загальних видатків бюджету селищної ради, із них одна заробітна плата з нарахуваннями становить 2844,7 тис. грн.  Це означає, що при сьогоднішніх обмежених умовах фінансування ми повинні забезпечити виплату заробітної плати вихователям та вчителям, проплаити всі енергоносії, виплатити кошти за харчування, допомогти в організації капітальних ремонтів, закупки дороговартісної  техніки, а вже потім  фінансувати інші напрямки. Сьогодні, згідно з законодавством, для того щоб розпочати роботи по ремонту наших приміщень без  затвердження проекту, складання кошторису та проведення експертизи цього кошторису ні про який початок робіт не може йти і мова. Кожна процедура потребує фінансових витрат, і враховуючи те, що нині маємо двохмісячну затримку у проведенні платежів через органи держказначейства, маємо недовиконання взятих на себе зобов’язань. Так, якщо пройдуть платежі ми хоч сьогодні приступимо до ремонту східців на центральній площі, будівництва тротуару по вулиці Вокзальній, по ремонту дахів у Михайлівському НВК та ДНЗ «Дзвіночок»,  придбаємо додаткові ліжка для діток у садочок  того ж Михайлівського НВК. Сьогодні, з вище зазначеної причини ми не можемо вчасно розрахуватись за інші роботи, що вже виконані багатьма суб’єктами господарювання на загальну суму понад 150 тисяч гривень.  

 

Паралельно ми займаємось і організацією освітлення вулиць, і там, де добре спрацювали депутати, громадськість на чолі з головами створених кооперативів, роботи йдуть до завершення Найближчим часом будуть заключені договори на постачання електроенергії на вул. Жовтнева, Ломоносова, Воровського, Фрунзе, Маяковського, Гоголя. Але ще раз хочу наголосити, що в наші плани можуть втрутитись негативні чинники, зокрема період проходження платежів через казначейство. 

 

В сфері утримання доріг місцевого значення слід відмітити, що певний обсяг робіт виконано, зокрема, протягом цього року здійснено ямковий поточний ремонт вулиць Перемоги, Слави. Проведено часткову підсипку вулиць Чехова, Павлова, Фрунзе, Гоголя, Молодіжна, Ватутіна, провулків Чкалова, Кутузова, дамби в с. Новодмитрівка. Ряд вулиць прогрейдеровано. 

 

Сьогодні знову виникла потреба здійснити ямковий ремонт вулиць Перемоги та Слави, відповідне клопотання направлено до місцевого райавтодору, проте з вище озвучених причин в фінансуванні термін виконання робіт визначити важко. 


Проблемною є і робота житлово-експлуатаційної дільниці. Тарифи на вивіз сміття переглядалися у 2008 році деякі - 2006 року. Сьогодні вони економічно не обґрунтовані, тобто організація працює в збиток, та ще й існує заборгованість мешканців з квартирної плати. Все йде до того, що дане підприємство хоч і комунальної власності, але може стати повним банкрутом. Нині працюємо над тим, як можна вийти з даної ситуації, щоб мати можливість надавати людям послуги. Приймаються пропозиції від громадян, будь ласка, підключайтеся до обговорення, адже рішення про заборону підвищення тарифів ні до чого хорошого не доведе, потрібно реально дивитись на затрати при виконанні різних видів робіт, проводити розрахунки та погоджувати тарифи. Тільки прибуткова організація має шанс на надання якісних послуг та право на життя.

 

Є питання і в організації забезпечення населення питною водою.  Ми ввесь час гордились тим, що користуємося  водою, яка залягає на глибині більше 100 метрів є якісною і її можна вживати прямо з - під крану. Але це призводить до того, що ми несемо більші затрати на те, щоб подати її до квартири. Окремі нормативнимі актами нас змушують найближчим часом придбати ліцензію на видобуток води адже це надра, яка коштує 450 тисяч грн., у тариф цю суму ввести не дозволено, у  селищної ради таких вільних коштів немає. Тільки з допомогою змін до законодавства з питань ціноутворення та тарифної політики можна вирішити це питання, іншого виходу я не бачу.

 

Для того щоб знайти виходи з тупикових ситуацій, залучаємо до співпраці підприємства, що орендують у нас сільськогосподарські угіддя. Дякуючи  керівнику ФГ «Колос» Кунцю Олексію Миколайовичу  було завезено бій щебеню  на вул. Павлова, Ватутіна, пров. Кутузова та Чкалова. Вивозилося  сміття зі стихійних звалищ на центральному кладовищі та провулку Ломоносова, зачищається центральне сміттєзвалище. У селищі Михайлівське багато питань по вирішенню наболілих проблем взяла на себе керівник базового підприємства ТОВ «Михайлівські вогнетриви» Швець Світлана Олексіївна.   По селу Новодмитрівка хочеться висловити слова подяки керівнику ТОВ «Новодмитрівське» Лугченку Григорію Івановичу, саме з їх допомогою вдалося вирішити питання, які навіть не обраховувалися  по кошторису місцевого бюджету. 


Що ви ще плануєте зробити в цьому році?


Як я вже говорив, планів багато і можна було б їх реалізувати, але на даний час не все залежить від нас, на темпи нашої роботи впливають зовнішні чинники, головний – це проходження платежів. Це прикро, але це так, можливо якась частина із запланованих заходів так і залишиться на папері. Проте в наступному році обов’язково виконаємо ті роботи, документацію на які виготовимо в цьому.


Чи не хотіли ви б з якимись проханнями звернутись до жителів?

 

Так, у мене є прохання і не одне. По – перше, я хотів би, щоб усі наші мешканці з порозумінням відкликнулись на прохання не палити сміття біля своїх обійсть та на  присадибних ділянках. Всім відомо, яку шкоду приносить вдихання продуктів спалювання, але кожного вечора все Краснопілля в диму, а поряд гуляють дітки, відпочивають літні люди. На зауваження люди реагують агресивно, з питанням куди подіти або ж говорять, що все життя палили, а тепер не дозволяють. Відповідаю ще раз, є декілька виходів, можна зробити вдома компостну яму і робити собі безкоштовне добриво, якщо немає такої можливості чи потреби, замовити автомобіль у ТОВ «Теплоененрго» та вивезти все що накопилось на центральне сміттєзвалище.  По – друге, знову з наведення порядку біля своїх будинків. Роками завозяться  будівельні матеріали, сміття складається, заростає бур’янами та лежать кучугурами  маючи неприглядний вид. Особливо це стосується центральних вулиць. Це наше обличчя  і ми повинні  мати  достойний вигляд, а не гори навозу та загороди для птиці.  Правила благоустрою ніхто не відміняв і хотілося б отримувати саме порозуміння від людей, а не використовувати методи фінансового впливу. На даний час у нас визначена людина що має право складати акти та подавати їх на розгляд адмінкомісії. Тому якщо умовляння та попередження не будуть давати потрібного ефекту будемо прибігати до фінансових методів впливу.

 

Як я вже говорив, ми продовжуємо займатись освітленням вулиць нашого селища.  Але чим більше ми електрифікуємо вулиць тим більше додається проблем. Дуже часто виходять зі строю саме фото елементи, що відповідають за включення світла ввечері та відключення вранці. Реле часу також потребує регулярного переведення в залежності від пори року та тривалості світлового дня, що веде за собою  додаткові фінансові затрати, а також у працівників РЕМ не вистачає часу для коригування реле, так як вони проводять багато своїх планових робіт.  Для виходу з даної ситуації пропонуємо кооперативам, не купувати дешеві фотореле китайських  виробників, а придбавати більш якісніші, що коштують у чотири, п’ять разів дорожче, але набагато надійніші. Поступово відмовимося від таймерів, що також змінить непотрібну нам напругу при переході особливо на зимовий час. Досить неприємним є те, що гарантії на цю електропродукцію ніхто не дає. 


Які ще плани маєте на найближче майбутнє?

 

Спочатку хочемо доробити те, що було заплановано та передбачено на цей рік. На 2014 рід будемо обговорювати та виносити на розгляд депутатів  багато питань знову ж таки пов’язаних в першу чергу з нашими дитячими садочками та навчально-виховними комплексами. Це і заміна двох покрівель, крилець та асфальтування входу у ДНЗ «Малятко», заміна певної частини вікон  у НВК «Лісова казка», реконструкція водопроводу у Михайлівському НВК, побудова каналізаційної системи у ДНЗ «Колосок» і багато  іншого адже проблем назбиралося дуже багато, які за рік і не охопиш. Хочеться також причепурити сам центр селища.  Для збереження того, що маємо будемо облаштовувати постійне відеоспостереження, бо найперше моє питання до охоронця нашого адмінприміщення, чи нічого не побито за минулу ніч. На наступний рік також хочеться більше уваги приділити і бібліотечним та клубним закладам. Продумаємо систему опалення самих будівель, підремонтуємо дахи, замінимо електропроводку, є бажання забезпечити бібліотеки телефонним зв’язком, комп’ютерною технікою з підключенням до мережі Інтернет. Але все буде залежати від фінансового наповнення нашого бюджету. Будемо паралельно працювати із спонсорами та меценатами, щоб зменшити фінансове навантаження на бюджет. Не стоятиме осторонь і питання подальшого освітлення вулиць як Краснопілля так і Новодмитрівки та Михайлівки. Питань для вирішення дуже багато, якщо у когось будуть іще якісь побажання, заходьте до мене, підтримуйте зв'язок із нашими депутатами, телефонуйте буду дуже радий за конструктив, співпрацю і допомогу. 


Дякуємо Іване Петровичу за досить розширене обговорення життя Краснопільської громади.  Дійсно нагальних та невідкладних питань  досить  багато, тож успіхів вам, будемо сподіватись на підтримку громади у їх вирішенні.


Дякую за розуміння та підтримку.